Fuchu

fuchu
Flick Fan - 50 Film Ratings
Member Since: 25 Mar 2015
Location: Melbourne, Victoria, Australia
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: (Part Innocent child, part cynical man.) I rate films on the experience of watching them, my own personal taste, how original/unpredictable it is and how interesting the subject matter is. (Note: that they are also rated based on how good they are in their respective genre.)

more Recent Ratings

87 72% Kung Fu Hustle (2004) - Rated 02 Aug 2015
62 26% Kung Fu Panda 2 (2011) - Rated 02 Aug 2015
65 34% Kung Fu Panda (2008) - Rated 02 Aug 2015
72 50% Panda kopanda (1972) - Rated 02 Aug 2015
97 82% Kiki's Delivery Service (1989) - Rated 02 Aug 2015
90 77% Howl's Moving Castle (2004) - Rated 02 Aug 2015
89 75% Porco Rosso (1992) - Rated 02 Aug 2015
100 96% Grave of the Fireflies (1988) - Rated 02 Aug 2015
97 82% Pom Poko (1994) - Rated 02 Aug 2015
79 59% Redline (2009) - Rated 02 Aug 2015