garhem
Bio: I\'ve forgotten more movies than most people have watched. From Airborne to The Divine Horseman. From Jack Smith to C. Thomas Howell, I\'ve covered a wide range. Growing up in front on cable tv and working at an independent video store for 7 years, movies have always been a significant part of my life. I came here looking for people - yes people, not an algorithm - to recommend movies to me for a change. I miss the video store experience so I thought I\'d give this a try.
Recent Ratings
Check out garhem's...
81 53% | The World's Fastest Indian (2005) - Rated 02 Jan 2016 |
95 97% | Breathless (1960) - Rated 02 Jan 2016 |
82 57% | Lolita (1997) - Rated 02 Jan 2016 |
82 57% | Cube (1997) - Rated 02 Jan 2016 |
82 57% | Unfaithful (2002) - Rated 02 Jan 2016 |
87 80% | Doubt (2008) - Rated 02 Jan 2016 |
52 7% | The Wedding Singer (1998) - Rated 02 Jan 2016 |
91 92% | Dead Poets Society (1989) - Rated 02 Jan 2016 |
72 21% | See No Evil, Hear No Evil (1989) - Rated 02 Jan 2016 |
87 80% | Why We Fight (2005) - Rated 02 Jan 2016 |