Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
georgep

Flick Fan - 44 Film Ratings

Member Since: Jun 20, 2019

more Recent Ratings
82 18% Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) - Jul 31, 2019
"Great start but not as strong in the middle. Not as good as i thought it was when i first watch this movie. "
68 5% Adaptation. (2002) - Jul 31, 2019
"This film was annoyed me at time and so did Charlie Kaufman. I found him to be a very unlikable character. The ending also annoyed me. "
97 96% Arrival (2016) - Jul 31, 2019
"A great film and story. Amy Adams is brilliant. The ending made me think of my own life and kids, which was an emotional experience. "
95 87% Minding the Gap (2018) - Jun 28, 2019
86 30% Love, Simon (2018) - Jun 28, 2019
90 51% First Man (2018) - Jun 28, 2019
85 25% A Star Is Born (2018) - Jun 28, 2019
82 18% Thirteen (2003) - Jun 28, 2019
92 73% Pulp Fiction (1994) - Jun 28, 2019
98 98% The Shawshank Redemption (1994) - Jun 28, 2019