gilderic

gilderic
Flick Fan - 43 Film Ratings
Member Since: 02 Oct 2007
Location: Liege, Belgium
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

83 67% The Silence of the Lambs (1991) - Rated 02 Oct 2007
92 91% Terminator 2: Judgment Day (1991) - Rated 02 Oct 2007
"One of the best of Cameron, with a perfect mix of humor, action, and science-fiction !"
70 29% Wedding Crashers (2005) - Rated 02 Oct 2007
79 54% Chicago (2002) - Rated 02 Oct 2007
89 84% Vertigo (1958) - Rated 02 Oct 2007
"A masterpiece classic by the genius Hitchcock !"
50 5% Bad Boys II (2003) - Rated 02 Oct 2007
75 47% Mars Attacks! (1996) - Rated 02 Oct 2007
72 38% Aliens (1986) - Rated 02 Oct 2007
74 41% Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003) - Rated 02 Oct 2007
"An explosive cocktail of adventure, humor and action, gathering every ingredients of pirate movies."
74 41% Sleepless in Seattle (1993) - Rated 02 Oct 2007