greerdoggy

greerdoggy
Cinema Addict - 1010 Film Ratings
Member Since: 31 May 2016
Location: USA

more Recent Ratings

90 93% Thor: Ragnarok (2017) - Rated 14 Jan 2021
"The comic movie sweetspot. Hard to beat."
75 49% The Big Short (2015) - Rated 14 Jan 2021
"Wasn't really into it. Don't understand the appeal, the editing was seizure inducing."
80 72% Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) - Rated 14 Jan 2021
"Fun disposable"
80 72% Innerspace (1987) - Rated 14 Jan 2021
"Clever and funny for its time especially, pretty dated now."
75 49% Ip Man (2008) - Rated 14 Jan 2021
"It gets great reviews but I don't know, kinda boring."
80 72% Popstar: Never Stop Never Stopping (2016) - Rated 14 Jan 2021
"this was really good. the ending was boring but for an hour it really works. Samberg at his best when singing/rapping. funny af."
85 85% An Inconvenient Truth (2006) - Rated 14 Jan 2021
"Ruh roh we're all gonna die and sooner than we think!"
80 72% Logan (2017) - Rated 14 Jan 2021
"Not bad, a little overwrought and depressing."
80 72% Devil (2010) - Rated 14 Jan 2021
"I actually liked this. Fight me."
75 49% Con Air (1997) - Rated 14 Jan 2021
"I was hoping for so bad it's good! No."