Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
adilekin

Film Freak - 936 Film Ratings

Member Since: Nov 1, 2008

Location: İstanbul, Turkey

Age: 34

Gender: Male

Bio: there are many movies still to be watched.
more Recent Ratings
54 8% Kandahar (2001) - Oct 13, 2018
"hikâye dokunaklı ama senaryoda ve kimi sahnelerde fena hâlde 'zorlanmışlık', 'olmamışlık' hissi yaşatıyor; bu da filmin, -sanırım- hedeflediği doğallıktan uzaklaşmasına neden oluyor..."
70 46% The Lower Depths (1957) - Oct 08, 2018
73 63% Almost Famous (2000) - Oct 07, 2018
50 6% Crazy, Stupid, Love (2011) - Sep 24, 2018
63 24% Waitress (2007) - Sep 20, 2018
70 46% El Topo (1970) - Sep 19, 2018
68 40% The Departed (2006) - Sep 18, 2018
60 16% Tristan & Isolde (2006) - Sep 16, 2018
71 52% About Time (2013) - Sep 11, 2018
63 24% Fog and Night (2007) - Aug 26, 2018