H.Gokbori87

hgokbori87
Flick Fan - 59 Film Ratings
Member Since: 07 Jan 2020
Location: Bangladesh
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

15 0% The Room (2003) - Rated 06 Jan 2024
84 68% Robots (2005) - Rated 06 Jan 2024
85 73% Easy A (2010) - Rated 06 Jan 2024
85 73% Sunshine (2007) - Rated 06 Jan 2024
95 97% District 9 (2009) - Rated 18 Oct 2022
"Spoiler Alert!! Saw this movie a long time ago. But I still clearly remember one thing- The more he was turning into an alien , the more he was becoming human."
70 25% Marketing the Messiah (2020) - Rated 18 Oct 2022
"Most of the accusations presented in this documentary to prove the complete inauthenticity of Christian texts and believes also applies to Judaism; sometimes to even more extent. So after proving Christ's inauthenticity and then literally singing and inviting people to Judaism doesn't make any sense. So this documentary is an example of both high-level research and high-level hypocrisy."
96 99% Nightcrawler (2014) - Rated 30 Jun 2022
65 15% Her (2013) - Rated 30 Jun 2022
88 85% The Shining (1980) - Rated 30 Jun 2022
86 79% Shrek (2001) - Rated 30 Jun 2022