Hugof

hugof
Flick Fan - 25 Film Ratings
Member Since: 26 Mar 2006
Location: Brazil
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

60 6% The Breakfast Club (1985) - Rated 14 Aug 2007
90 72% Sense and Sensibility (1995) - Rated 14 Aug 2007
80 34% Secretary (2002) - Rated 14 Aug 2007
80 34% Jurassic Park (1993) - Rated 14 Aug 2007
80 34% Ed Wood (1994) - Rated 14 Aug 2007
"Tim Burton at his best. Johnny Depp is hysterical and touching at the same time. Martin Landau is amazing as Bela Lugosi."
100 94% Taxi Driver (1976) - Rated 14 Aug 2007
"One of the most brilliant films ever made. Scorsese is at the top of his game. It doesn't hurt that you have a first-rate performance by Robert DeNiro and an incredible supporting one by Jodie Foster."
85 56% Erin Brockovich (2000) - Rated 14 Aug 2007
85 56% The Incredibles (2004) - Rated 14 Aug 2007
80 34% Capturing the Friedmans (2003) - Rated 14 Aug 2007
85 56% The Bourne Supremacy (2004) - Rated 14 Aug 2007