ikey

ikey
Flick Fan - 11 Film Ratings
Member Since: 21 Feb 2016
Location: Australia
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: im a Fifteen (soon to be sixteen) year old movie fanatic and want to talk to likeminded horror movie fanatics. i sound boring but remember what your mum always said \\\"dont judge a book from chapters 1-30\\\"

more Recent Ratings

89 59% Mean Girls (2004) - Rated 21 Feb 2016
85 50% The Ring (2002) - Rated 21 Feb 2016
83 40% Catch Me If You Can (2002) - Rated 21 Feb 2016
90 68% Heathers (1989) - Rated 21 Feb 2016
"god this one is good"
70 27% Yes Man (2008) - Rated 21 Feb 2016
"Funny, very very funny"
99 95% The Shining (1980) - Rated 21 Feb 2016
"GENIUS"
97 86% Men, Women & Children (2014) - Rated 21 Feb 2016
"probably my favourite movie of 2015 - if not all time"
67 13% Inception (2010) - Rated 21 Feb 2016
"dont ask me why but i really did like this"
20 4% The Waterboy (1998) - Rated 21 Feb 2016
"usually can remove myself enough to enjoy a Sandler movie. sadly not this time"
70 27% My Girl (1991) - Rated 21 Feb 2016
"very cute. obvious classic."