inAbsurdum

inabsurdum
Movie Buff - 305 Film Ratings
Member Since: 08 Oct 2015
Location: Sweden
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Blockbusters and indie flicks, mainstream and hipster. I just don't enjoy stupid tropes.

more Recent Ratings

70 48% Top Gun (1986) - Rated 20 Mar 2023
90 99% Arrival (2016) - Rated 20 Mar 2023
89 98% The Grand Budapest Hotel (2014) - Rated 20 Mar 2023
66 28% Spies Like Us (1985) - Rated 08 Oct 2015
75 76% Barton Fink (1991) - Rated 08 Oct 2015
75 76% The Man Who Wasn't There (2001) - Rated 08 Oct 2015
88 97% No Country for Old Men (2007) - Rated 08 Oct 2015
71 55% Europa Report (2013) - Rated 08 Oct 2015
62 15% The Nightmare Before Christmas (1993) - Rated 08 Oct 2015
66 28% Mars Attacks! (1996) - Rated 08 Oct 2015