izzguuud

izzguuud
Flick Fan - 11 Film Ratings
Member Since: 19 Aug 2009
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

85 50% Trainspotting (1996) - Rated 19 Aug 2009
"Moving."
100 90% Slumdog Millionaire (2008) - Rated 19 Aug 2009
"All around fantastic film. Sad, funny, romantic and happy. This film is very well rounded and makes you believe in the power of love and good."
100 90% American History X (1998) - Rated 19 Aug 2009
"Amazing. Will shake you and make you think."
75 40% Idiocracy (2006) - Rated 19 Aug 2009
"Mad funny, really underrated."
52 31% Shrek 2 (2004) - Rated 19 Aug 2009
35 13% Fun with Dick and Jane (2005) - Rated 19 Aug 2009
"Easy to watch on a sunday afternoon when its on TBS and you have commercial breaks to get snacks."
40 22% The Fifth Element (1997) - Rated 19 Aug 2009
"Entertaining but terribly cheezy. The makeup was awful and totally unrealistic. Flying cars? OD cliche."
90 77% Jurassic Park (1993) - Rated 19 Aug 2009
"This scared the crap out of me as a kid."
89 68% The Parent Trap (1998) - Rated 19 Aug 2009
"I love this film, it just makes you feel good."
86 59% Beetlejuice (1988) - Rated 19 Aug 2009
"All the elements are here. Great soundtrack as well."