Jacs2Cents

jacs2cents
Flick Fan - 28 Film Ratings
Member Since: 18 Feb 2009
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Rated almost 3000 separate films on Netlflix, Tivo, Blockbuster, Facebook, MySpace, and now Criticker...

more Recent Ratings

84 26% Die Hard: With a Vengeance (1995) - Rated 18 Feb 2009
92 91% The Passion of the Christ (2004) - Rated 18 Feb 2009
90 78% The Bourne Supremacy (2004) - Rated 18 Feb 2009
83 21% Animal House (1978) - Rated 18 Feb 2009
90 78% The Game (1997) - Rated 18 Feb 2009
"Clever and fast paced. I enjoyed it all the way to the excellent ending. I have recommended this movie to at least a dozen people..."
87 51% The Bone Collector (1999) - Rated 18 Feb 2009
85 33% Rocky III (1982) - Rated 18 Feb 2009
87 51% Full Metal Jacket (1987) - Rated 18 Feb 2009
92 91% Into the Wild (2007) - Rated 18 Feb 2009
"Heartfelt, and honest. I believed the story throughout, and felt a strong connection with the characters. The journey was amazing, and I came away deeply saddend that it was over, and affected by his courage and determination to reach his dreams. I have recommended this film to over 35 people..."
85 33% In the Line of Fire (1993) - Rated 18 Feb 2009