jasmineo

jasmineo
Flick Fan - 18 Film Ratings
Member Since: 09 Sep 2015
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I like art house and independent films. And I write about art, cinema and literature.

more Recent Ratings

90 41% The American Friend (1977) - Rated 09 Sep 2015
2% Blade Runner (1982) - Rated 09 Sep 2015
90 41% Rio Bravo (1959) - Rated 09 Sep 2015
80 13% La Jetée (1962) - Rated 09 Sep 2015
100 80% Double Indemnity (1944) - Rated 09 Sep 2015
100 80% Raging Bull (1980) - Rated 09 Sep 2015
100 80% Casablanca (1942) - Rated 09 Sep 2015
100 80% They Drive by Night (1940) - Rated 09 Sep 2015
95 58% Spirit of the Beehive (1973) - Rated 09 Sep 2015
100 80% Vertigo (1958) - Rated 09 Sep 2015