Jimmy Prado

jimmy_prado
Movie Buff - 130 Film Ratings
Member Since: 06 Jan 2016
Location: Brazil
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: A soul seeker

more Recent Ratings

100 70% Survivre Avec Les Loups (2007) - Rated 06 Jan 2016
"Incredible young actress, incredible scenes, nice history and excelent soundtrack"
100 70% Lost in Translation (2003) - Rated 06 Jan 2016
95 24% The Perks of Being a Wallflower (2012) - Rated 06 Jan 2016
95 24% Paris, Texas (1984) - Rated 06 Jan 2016
95 24% The Doors (1991) - Rated 06 Jan 2016
95 24% Girl, Interrupted (1999) - Rated 06 Jan 2016
75 3% The Merchant of Venice (2004) - Rated 06 Jan 2016
100 70% Once Upon a Time in America (1984) - Rated 06 Jan 2016
98 33% The Secret in Their Eyes (2009) - Rated 06 Jan 2016
100 70% Ghost in the Shell (1995) - Rated 06 Jan 2016