JosueD

josued
Flick Fan - 14 Film Ratings
Member Since: 12 Aug 2008
Location: Mexico, Mexico, Mexico
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

95 67% Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002) - Rated 19 Aug 2008
"The movie of the book, is a very short resume formo te book, just for don't need the use of your imagination, it's a great movie, fantastic, what can i say, i love this genre"
90 32% Lilo & Stitch (2002) - Rated 13 Aug 2008
"This movie new in this type, great so much comic and a great situation."
90 32% The Tuxedo (2002) - Rated 13 Aug 2008
"Jackie Chan its a great actor and this movie fits perfect for him, a great movie."
95 67% Corpse Bride (2005) - Rated 13 Aug 2008
"its a great movie dont miss it, the metod too do this movie give to it so much valor if you can valorate it."
90 32% Shrek 2 (2004) - Rated 12 Aug 2008
"Agreat comedy movie for child and adults, almost a pair of laugh's will give to you. I prefer the Shrek 1 but this is really good."
95 67% xXx (2002) - Rated 12 Aug 2008
"Great movie whit a great actor's, spy's, weapons, and great suspense."
85 10% Deja Vu (2006) - Rated 12 Aug 2008
"Good movie whit travels in time and so much suspense."
95 67% The Fifth Element (1997) - Rated 12 Aug 2008
"Great actors, great effects, a futuriste time, some great weapons, wonderfull vehicles and a great direction i don't need more to say."
95 67% Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004) - Rated 12 Aug 2008
"If you like the magic, and have the gladle of movies with hard digest positives messages, this movie is for you."
90 32% Mrs. Doubtfire (1993) - Rated 12 Aug 2008
"What to say Robbin Williams is a wonderfull actor, and combined whit movies like this, generate a great production, this movie full of laughters and some drama, perfect for all the family, can take from you a pair of tears."