JungleJon89

junglejon89
Flick Fan - 28 Film Ratings
Member Since: 28 Jul 2008
Location: Lancaster, Pennsylvania, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

83 42% Ghostbusters (1984) - Rated 28 Jul 2008
"A wonderful classic comedy with hillarious performances by all"
84 55% X-Men: The Last Stand (2006) - Rated 28 Jul 2008
"Pretty good movie, but definitely not as great as the 1st or 2nd"
76 26% Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994) - Rated 28 Jul 2008
"A Pretty Disgusting but good and well made film"
89 85% One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) - Rated 28 Jul 2008
"A Wonderful movie with Superb performances throughout."
84 55% The Last Samurai (2003) - Rated 28 Jul 2008
"A great epic war film with great performances by Cruise and Ken Watanabe"
13 5% Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd (2003) - Rated 28 Jul 2008
"Horrible movie, WHY O WHY DID THEY MAKE THIS MOVIE IT IS A SPIT IN THE FACE TO THE ORIGINAL"
87 73% Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) - Rated 28 Jul 2008
"A disturbingly hilarious movie with a disturbingly superb performance by Johnny Depp"
88 78% Jaws (1975) - Rated 28 Jul 2008
"One of the great suspense films of all time"
88 78% O Brother, Where Art Thou? (2000) - Rated 28 Jul 2008
"A quite hilarious movie by the Coen Brothers"
86 69% Miller's Crossing (1990) - Rated 28 Jul 2008
"A great classic by the Coen Brothers with some cool performances by Gabriel Byrne and Company"