kadikoy

kadikoy
Celluloid Junkie - 4978 Film Ratings
Member Since: 21 Feb 2017
Location: istanbul, Turkey
Age: 42
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

60 47% The Boogeyman (2023) - Rated 28 Apr 2024
"Ölüm ruhları. Kötü 1 karabasan, annelerini kaybeden ailelere musallat olur. 1 psikologa giden çaresiz baba, evinde ölünce, karabasan psikologun ailesine tuzağa düşürmeye başlar. 1 korku filminde korkabildik mi? Evet. Hatta gerim gerim geriliyoruz. Az oyuncu ve titreten müziğiyle de başarısını perçinlemiş. Stephen King'in filmlerini Hollywood iyi uyarlıyor. Filmin sonunda, bodrum katında yanıyorum. Karanlıkta film izlemek gözleri bozar."
45 16% The Son (2022) - Rated 28 Apr 2024
"Babam ve oğlum. Eski eşinden ayrılıp, yeni eşi ve bebeğiyle yaşayan babamız, eski eşinden oğlunun depresyona girip, babasını kıskanmasını izliyoruz. Yazarken bile yoruldum. Florian Zeller'i çok abarttık. Erken Oscar alınca, 1 yerleri kalktı. Maalesef 1 filmi kurtaran da oyuncular. Tam 1 Casting hatası. Upuzun sahneler ve o abartılı teatral diyaloglar. 2 kere uyudum. Uyku hapı gibi film. Hele 1 sahne var. Sonralar da çok dalgası geçilecek. Filmin sonunda, Ölüm bekleyemedi. Babalar uzaktan sever."
65 62% American Fiction (2023) - Rated 28 Apr 2024
"Sahte başarı. Üniversite de hoca olmasına rağmen hep 1 ezik olan yazarımız, ablasını kaybedince ailesi içinde sıkışmış halde kalır. Yeni 1 aşk ve sahte 1 kitap yazınca hayatında değişimler başlar. Jeffrey Wright harika oynadığı film, sıradan 1 tempoyla ilerliyor. Aile duygusu çok başarılı. Herkes hayattan mutluluğu arar. Filmin sonunda 3 tane farklı son var. Tarafını seç demişler. İncinmişsin dedi."
50 22% This Is Me...Now (2024) - Rated 28 Apr 2024
"Kalp kırıntısı. 1 aşk masalıyla başlayan müzikal filmimiz, harika şarkıcı oyuncumuz Jennifer Lopez'i başrolde izletiyor. Şarkıcılık kariyeri, oyunculuk kariyerinden öne geçen Jennifer Lopez, Michael Jackson Moonwalker filmine götürüyor. Aşk hikayesi izlediğimiz film, görselliği ve şarkılarıyla izletiyor. Ama çok kötü de değildi. Fakat son Singin In The Rain sahnesi. Saygı duruşu ve filmi sevdiğin için diyelim. Kırdın kalbimi. Gel al gönlümü."
60 47% Leave the World Behind (2023) - Rated 28 Apr 2024
"Dijital kıyamet. Dijital teknolojinin dezavantajlarını anlatan film, 2 ailenin kaldıkları evde yaşadıklarını izliyoruz. Filmin konusu basit olsa da, realist 1 bakış açısı var. Sofistike komplo teorileri. Julia Roberts bu filmleri seviyor. The Purge ile akrabalığı var. Speed filmleri de kankası. The Happening babaları. Filmin sonunda, Friends son bölümü. Dünya yanarken biz saçımızı tarıyoruz."
80 89% Perfect Days (2023) - Rated 20 Apr 2024
"Mutlu yalnızlık. Wc işcisi olarak çalışan orta yaşlı ağbimizin 1 günde yaşadıklarını izliyoruz. Koji Yakusho'nın harika oyunculuğu ile evde tek başına kalıp yaşam mücadelesini çok iyi aktarmış. Son zamanlarda izlediğim basit ama sıradışı 1 konu. Çok başarılı. Filmin sonunda, Yeni 1 şafak, Yeni 1 gün, Yeni 1 Hayat. Ben iyiyim. Aşık olmak için de mi para lazım? Ne boktan 1 dünya böyle ya."
45 16% Meg 2: The Trench (2023) - Rated 20 Apr 2024
"Su dinozorları. Seni yerim köpekbalıkları yine iş başında. Bu sefer 1 bilim enstitüsünde çalışan Jason Statham, okyanusun derinliklerine inip araştırmaya başlar. Fakat okyanusun dibinde kocaman 1 tesis çıkar. Hadi canım sende olmaz ki böyle sahnelerin gırla olduğu film, eğlence olsun diye yapılmış. Azıcık ciddiye alınsa güzel 1 film olacak. Filmin sonunda, yarım saat uzunluğunda Eğlence Adası sahneleri. Üstüne 1 de dev ahtapot var. Önümüzdekini halledip bir sonrakine geçeceğiz."
65 62% You Cannot Kill David Arquette (2020) - Rated 15 Apr 2024
"Güreş de yaparım kariyer de. Arquette kardeşlerin Scream filmlerinin aktörü David Arquette, kariyerinin Amerikan Güreşçisi olarak kalmak istiyor. Üstelik beleş 1 şampiyon olması da nefreti üzerine çekiyor. Bir ara şaka mı bu dedim. Kariyerinde iyi filmler de olan aktörün dibe vurup yerlere düşmesi. Jim Carrey Karate Kid ve Rocky'de oynaması gibi. Filmin sonunda, şampiyonluk için dövüşmek. Güneşi gördün mü? Gördüm. Yanağın güneş gibi şişti. Patlat."
60 47% The Menu (2022) - Rated 15 Apr 2024
"İntikam soğuk yenen 1 yemek. Issız 1 adada, ünlü şefimizin restoranındaki yemeklerini yemeğe giden ünlülerin vay başına gelenler. Gurmeden, oyuncuya, paralı züppelerden ünlü iş adamına kadar olan müşteriler, unutamayacağı 1 yemek performansı yaşıyorlar. Kurunun yanında yaş da yanan film, üstü açık 1 teen slasher'a dönüyor. Abartılı sahneler şok edici. Ralph Fiennes enfes. Tuzak filmlerini ben pek sevmiyorum. Filmin sonunda cheeseburger. Benim gözlemem, o gözlemeden daha iyi. Çık dışarı."
60 47% Road House (2024) - Rated 12 Apr 2024
"Cool dövüşcü. Asi MMA dövüşcüsü Elwood Dalton, gittiği 1 dövüşte 1 iş teklifi gelir. Road House adında 1 barda bodyguardlık yapmak. Bar fedaisi adıyla izlediğimiz filmin yeniden çevrimi. Jake Gyllenhaal John Wick olmak istemiş. Güzel de olmuş. Sakin başlayan tempo, sonlara doğru aksiyona geçiyor. Salak saçma ne kadar sahne varsa gözlerimiz kana dönüşüyor. Süresi de uzun. Ama eğlendim. Popcorn filmi. Filmin sonunda, Road House'da kavga. En iyi tekne, arkadaşının teknesi."