kcarro1

kcarro1
Flick Fan - 38 Film Ratings
Member Since: 26 May 2009
Location: New York, NY, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

91 81% The Dark Knight (2008) - Rated 26 May 2009
"The perfect comic book movie. Well acted, great effects and leaves you wanting more."
67 25% Be Kind Rewind (2008) - Rated 26 May 2009
"Interesting idea and well cast. However, not enough plot action and pretty boring."
94 93% Ladder 49 (2004) - Rated 26 May 2009
"Tugs on your heartsrtings. Endearing, believable and well cast."
83 48% Pretty Woman (1990) - Rated 26 May 2009
"A classic. Funny and endearing."
68 27% Garden State (2004) - Rated 26 May 2009
"Funny and a good critique of life. A little depressing."
43 3% Spanglish (2004) - Rated 26 May 2009
"Way too long. You don't really like any of the characters."
80 43% Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004) - Rated 26 May 2009
"Funny with a great cast. A little much at times but good for it tries to be."
86 57% Notting Hill (1999) - Rated 26 May 2009
"A fun movie to watch. Happy and well cast but not particularly exceptional."
30 1% Chicken Run (2000) - Rated 26 May 2009
"Not funny or pleasing to watch."
93 89% The Prestige (2006) - Rated 26 May 2009
"Really interesting and engrossing. Well cast and with nice plot twists. See once and then watch it again."