Kenshin

kenshin
Flick Fan - 47 Film Ratings
Member Since: 03 May 2006
Location: Serbia
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

45 21% The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005) - Rated 14 Aug 2007
88 82% American Beauty (1999) - Rated 14 Aug 2007
"An intiguing film with a great story and fabulous cast of characters. Kevin Spacey amazed me yet again"
90 90% Ghost in the Shell (1995) - Rated 14 Aug 2007
"One of the best examples of quality cyberpunk anime, and THE movie to start with if you're into the genre... A must see for all anime fans"
95 97% The Maltese Falcon (1941) - Rated 14 Aug 2007
"How to comment on a classic? Everything about this film is absolutely great, starting from Bogey's unmatched charisma and appearance, to the intruiging plot."
65 41% Swordfish (2001) - Rated 14 Aug 2007
40 18% Minority Report (2002) - Rated 14 Aug 2007
70 51% The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) - Rated 14 Aug 2007
80 62% Insomnia (2002) - Rated 14 Aug 2007
55 28% Van Helsing (2004) - Rated 14 Aug 2007
70 51% Old School (2003) - Rated 14 Aug 2007