kickpuncher

kickpuncher
Flick Fan - 27 Film Ratings
Member Since: 01 Apr 2013
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

74 27% Interstellar (2014) - Rated 12 Nov 2014
"Too smart for its own good, Interstellar falters from an unnecessarily, over-complicate plot and a very poorly mixed (was it intentional?) sound mix. However, Matthew McConaughey delivers an exceptional performance that will ensure you stick with the adventure and remained entertained throughout."
90 90% The Lego Movie (2014) - Rated 12 Nov 2014
87 66% Kiss Kiss Bang Bang (2005) - Rated 02 May 2013
88 77% Django Unchained (2012) - Rated 02 Apr 2013
88 77% Inception (2010) - Rated 02 Apr 2013
70 24% Lethal Weapon 4 (1998) - Rated 01 Apr 2013
50 5% Men in Black II (2002) - Rated 01 Apr 2013
67 20% The Karate Kid (1984) - Rated 01 Apr 2013
84 61% GoldenEye (1995) - Rated 01 Apr 2013
88 77% Saving Private Ryan (1998) - Rated 01 Apr 2013