kukoc

kukoc
Movie Buff - 345 Film Ratings
Member Since: 24 Mar 2013
Location: Istanbul, Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Profession is Medical Doctor also completed MBA
Working in Pharmaceutical Industry for 13 years and have experience in Sales, Marketing, Business Development, Medical Affairs and Training. Have 2 daughters. Have been watching and criticizing movies since 19 years old in alumni magazines and university papers. Try to write short stories, hope that will achieve to complete a scenario one day!!

more Recent Ratings

90 69% Sexy Beast (2001) - Rated 15 Apr 2013
90 69% Cape Fear (1991) - Rated 13 Apr 2013
75 39% Back to the Future Part II (1989) - Rated 13 Apr 2013
60 14% Panic Room (2002) - Rated 13 Apr 2013
75 39% Alice in Wonderland (2010) - Rated 13 Apr 2013
70 29% Charlie's Angels (2000) - Rated 13 Apr 2013
80 53% Chocolat (2000) - Rated 13 Apr 2013
75 39% The Sure Thing (1985) - Rated 13 Apr 2013
100 88% The Ring (2002) - Rated 13 Apr 2013
75 39% The Mummy (1999) - Rated 13 Apr 2013