kylecounts

kylecounts
Flick Fan - 29 Film Ratings
Member Since: 01 Dec 2007
Location: Tulsa, OK, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

81 67% The Last Samurai (2003) - Rated 01 Dec 2007
"It's a really good movie."
81 67% American Gangster (2007) - Rated 01 Dec 2007
"A great gangster movie."
43 18% Lions for Lambs (2007) - Rated 01 Dec 2007
"This movie is full of great, and important, themes and ideas. The problem is that it is so inartistic that it takes away from the potential impact it could have had."
87 87% Vanilla Sky (2001) - Rated 01 Dec 2007
"I can't put my finger on exactly why, but this is one of my favorite movies."
85 84% Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003) - Rated 01 Dec 2007
"Best pirate movie ever."
84 81% 28 Days Later (2002) - Rated 01 Dec 2007
"It is an awesome low-budget zombie movie, the best actually."
81 67% X-Men (2000) - Rated 01 Dec 2007
"Singer does a great job bringing these characters to life."
77 41% Meet the Parents (2000) - Rated 01 Dec 2007
"This is a great comedy movie, DeNiro's performance is my favorite."
12 5% Bedazzled (2000) - Rated 01 Dec 2007
"stupid"
80 58% The Bourne Supremacy (2004) - Rated 01 Dec 2007
"This movie, like all the Bourne movies, is a great action movie."