lawsmar

lawsmar
Flick Fan - 53 Film Ratings
Member Since: 19 Sep 2008
Location: Mboro, TN, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: b0x

more Recent Ratings

78 28% The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) - Rated 19 Sep 2008
"ok/ i didnt like this book that much, but the movie stuck pretty close to the book, so its a thumbs up in my book"
81 40% Independence Day (1996) - Rated 19 Sep 2008
"i liked it, and i like the actors in it"
78 28% Rocky II (1979) - Rated 19 Sep 2008
"good"
91 80% The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) - Rated 19 Sep 2008
"loved the helms deep part"
86 62% The Untouchables (1987) - Rated 19 Sep 2008
"pretty good, very funny at parts"
79 31% Quiz Show (1994) - Rated 19 Sep 2008
"nerdy movie, but i liked it"
89 70% The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988) - Rated 19 Sep 2008
"very funny, high rewatch value"
83 45% Gone in 60 Seconds (2000) - Rated 19 Sep 2008
"pretty good, nice action"
96 90% Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983) - Rated 19 Sep 2008
"Probably my favorite star wars movie"
86 62% Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006) - Rated 19 Sep 2008
"very funny, not a high rewatch value though"