locovoco

locovoco
Flick Fan - 18 Film Ratings
Member Since: 17 Feb 2013
Location: Easton, MD, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Currently trying to view the 1000 greatest films according to They Shoot Pictures Don't They? rankings

more Recent Ratings

90 86% The Seventh Seal (1957) - Rated 04 Mar 2013
88 75% Amarcord (1973) - Rated 04 Mar 2013
87 66% My American Uncle (1980) - Rated 01 Mar 2013
79 25% Happiness (1965) - Rated 01 Mar 2013
84 50% Mamma Roma (1962) - Rated 01 Mar 2013
86 58% Late Autumn (1960) - Rated 25 Feb 2013
92 97% Street of Shame (1956) - Rated 24 Feb 2013
75 16% The 47 Ronin (1941) - Rated 24 Feb 2013
68 2% Tout va bien (1972) - Rated 21 Feb 2013
87 66% The Phantom Carriage (1921) - Rated 21 Feb 2013