lpm52300

lpm52300
Flick Fan - 17 Film Ratings
Member Since: 16 Dec 2023
Location: USA
Bio: For my own brain, here are my metrics so that I can keep my own consistency.
Some games may be scored the exact same, but for very different reasons.

90+: Absolute Banger
78-89: Pretty great, or something good executed very well.
60-77: Fine, or fine but something within the game struggles.
50-60: mediocre, bad
30-49: very bad, terrible, something is WRONG.
If i give something below a 30, I probably hate it or hate something about it.

more Recent Ratings

85 64% Drunken Master (1978) - Rated 16 Dec 2023
90 76% Little Witch Academia (2013) - Rated 16 Dec 2023
75 38% The Death of Stalin (2017) - Rated 16 Dec 2023
79 50% Django Unchained (2012) - Rated 16 Dec 2023
90 76% Tokyo Godfathers (2003) - Rated 16 Dec 2023
75 38% A Boy Named Charlie Brown (1969) - Rated 16 Dec 2023
95 91% Nausicaä of the Valley of the Wind (1984) - Rated 16 Dec 2023
85 64% Barbie (2023) - Rated 16 Dec 2023
95 91% Mulan (1998) - Rated 16 Dec 2023
25 2% Pixels (2015) - Rated 16 Dec 2023