lukecreely1

lukecreely1
Movie Buff - 154 Film Ratings
Member Since: 25 May 2011
Location: Melbourne, VIC, Australia
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Independent filmmaker and lover of every genre of film.

more Recent Ratings

97 85% Lars and the Real Girl (2007) - Rated 19 Sep 2011
90 39% Wild at Heart (1990) - Rated 18 Aug 2011
98 89% The Little Mermaid (1989) - Rated 10 Aug 2011
99 94% Beauty and the Beast (1991) - Rated 10 Aug 2011
85 15% The Woman (2011) - Rated 04 Aug 2011
92 54% All About My Mother (1999) - Rated 27 Jul 2011
91 49% Martyrs (2008) - Rated 27 Jul 2011
96 80% Ratatouille (2007) - Rated 16 Jul 2011
95 73% Hard Candy (2006) - Rated 12 Jul 2011
96 80% Somewhere (2010) - Rated 11 Jul 2011