lynton

lynton
Flick Fan - 13 Film Ratings
Member Since: 25 Dec 2020
Location: Australia
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

3% Promising Young Woman (2020) - Rated 19 Jan 2021
"absolute crap"
85 42% Burn After Reading (2008) - Rated 01 Jan 2021
"Takes more than one viewing to understand the plot. Once you get it, prepare to laugh. A lot. Brad Pitt as a dumb blackmailer coming up against John Malcovichs' pent up frustration is hilarious."
85 42% The Royal Tenenbaums (2001) - Rated 25 Dec 2020
85 42% Little Miss Sunshine (2006) - Rated 25 Dec 2020
85 42% Rosemary's Baby (1968) - Rated 25 Dec 2020
90 80% The Pianist (2002) - Rated 25 Dec 2020
90 80% Chinatown (1974) - Rated 25 Dec 2020
75 11% Howl's Moving Castle (2004) - Rated 25 Dec 2020
90 80% Boogie Nights (1997) - Rated 25 Dec 2020
90 80% Magnolia (1999) - Rated 25 Dec 2020