matthewsq

matthewsq
Flick Fan - 26 Film Ratings
Member Since: 12 Jan 2017
Location: UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

63% Captain Marvel (2019) - Rated 28 Mar 2019
36% Geostorm (2017) - Rated 12 Nov 2017
"Laughable from a technical feasibility point of view, but I still found it entertaining."
19% Dunkirk (2017) - Rated 08 Sep 2017
88% Wonder Woman (2017) - Rated 18 Jun 2017
63% The Proposal (2009) - Rated 09 Jun 2017
1% The Lego Movie (2014) - Rated 24 Mar 2017
88% Kong: Skull Island (2017) - Rated 24 Mar 2017
88% The Incredible Hulk (2008) - Rated 12 Jan 2017
"Love the OTT strength."
88% Hulk (2003) - Rated 12 Jan 2017
"Just love the hulk character."
88% Passengers (2016) - Rated 12 Jan 2017
"Love story in space. It is contrived, but only to set up the thought provoking dilemma - very interesting to ask what would I do.Well acted."