mdbackes

mdbackes
Movie Buff - 108 Film Ratings
Member Since: 14 Feb 2012
Location: Sacramento, CA, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

95 90% High and Low (1963) - Rated 26 Jul 2012
88 43% The Dark Knight Rises (2012) - Rated 26 Jul 2012
92 78% The Lives of Others (2006) - Rated 26 Jul 2012
95 90% The Philadelphia Story (1940) - Rated 23 Jul 2012
90 59% To Catch a Thief (1955) - Rated 23 Jul 2012
94 86% North by Northwest (1959) - Rated 23 Jul 2012
95 90% Charade (1963) - Rated 23 Jul 2012
94 86% The Man Who Would Be King (1975) - Rated 15 Jul 2012
91 69% The Staircase (2004) - Rated 15 Jul 2012
88 43% Modern Romance (1981) - Rated 15 Jul 2012