mijelly

Recent Ratings
Check out mijelly's...
95 90% | Parasite (2019) - Mar 13, 2020 |
90 71% | Sorry to Bother You (2018) - Mar 13, 2020 |
95 90% | Knives Out (2019) - Mar 13, 2020
"Quirky characters, and a nice balance between comedy and tension."
|
95 90% | Portrait of a Lady on Fire (2019) - Mar 13, 2020
"Some pacing problems, a little slow in the beginning, but shows great chemistry and intensity in the affair between the main characters. Beautiful interpretation of a classic Greek myth."
|
85 40% | The Lighthouse (2019) - Dec 11, 2019 |
85 40% | Inception (2010) - Nov 30, 2019 |
88 58% | Interstellar (2014) - Nov 30, 2019 |
80 17% | Arrival (2016) - Nov 30, 2019 |
88 58% | Kill Bill: Volume 2 (2004) - Nov 30, 2019 |
90 71% | Kill Bill: Volume 1 (2003) - Nov 30, 2019 |