misterie

misterie
Movie Buff - 262 Film Ratings
Member Since: 03 Sep 2013
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

72 45% The King of Comedy (1982) - Rated 24 Nov 2014
34 0% The Grifters (1990) - Rated 24 Nov 2014
91 81% The Double Life of Veronique (1991) - Rated 24 Nov 2014
66 37% Three Colors: Blue (1993) - Rated 24 Nov 2014
96 91% Three Colors: Red (1994) - Rated 24 Nov 2014
56 18% Three Colors: White (1994) - Rated 24 Nov 2014
75 55% Dune (1984) - Rated 24 Nov 2014
60 26% The Bird with the Crystal Plumage (1970) - Rated 17 Aug 2014
54 14% Four Flies on Grey Velvet (1971) - Rated 17 Aug 2014
57 20% The Cat o' Nine Tails (1971) - Rated 17 Aug 2014