musablkbsi

Recent Ratings
Check out musablkbsi's...
90 95% | Kill Bill: Volume 1 (2003) - Apr 14, 2020
"Quentine Tarantino'nun iki bölüm olarak çektiği Kill Bill, serisi intikam, inanç ve nefretle dolu bir karakterin bu emellerinin hepsini gerçekleştirdiği olağanüstü bir film. Kendine yapılan kötülük karşısında adeta şeytana dönen kadın, geçmişteki sakin hayatını bir kenara koyarak yeniden doğan bir anka kuşu gibi bambaşka birine dönüşerek hıncını gözler önüne seriyor."
|
60 5% | Broken Flowers (2005) - Apr 14, 2020
"jim jarmusch'un sinemasının değiştiğinin ve başka yollara savrulduğun birer göstergesi olan Broken Flowers, komedi, dram ve mutsuz çiftlerin aynı potada eritildiği farklı bir film olmaya çalışsa da jarmusch'un sinemasını bilenler için biraz hayal kırıklığı."
|
85 70% | Gone Girl (2014) - Apr 14, 2020
"David Fincher'ın seyircisini ikilemde bıraktığı ve asla tutmaya izin vermediği Gone Girl, evlilikler üzerine ve evliliklerdeki problemlere benzersiz bir ayna tutuyor. Aldatılan bir kadın ve karısı öldü sanıldığı için cinayet şüphelisi adamın yaşadıkları, evlilik kurumuna hem kadın hem de erkek üzerinden bakarak farklı bir pencere aralıyor."
|
80 40% | The Dark Knight (2008) - Apr 14, 2020
"Cristopher Nolan'ın bir çizgi roman öyküsünü nasıl da sinemasal evrende devleştireceğinin birer göstergesi bu film. Nolan'ın yazdığı senaryo temel bir aksa oturmayacak hikaye içinde hikayelerle katman katman büyüyor. Verdiği mesajların aksine teknik anlamda ve oyuncu yönetimleriyle dev bir film."
|
75 20% | The Bucket List (2007) - Apr 14, 2020
"Sanırım üzerinden yıllar yıllar geçse de sürekli izleyeceğim ve hayata dair umutlarımı yeşertecek sayılı filmlerden biri olabilir Bucket List. Birbirine her anlamda zıt olan karakterin, zengin olan adamın aslında üstün olmadığını mutsuzluklar içinde yüzdüğünü diğerinin ise fakir olmasına rağmen mutlu bir hayat sunduğunu görüyoruz. Bu da bize esas mutluluğun ne olduğunu ve nasıl olacağını gösteriyor"
|
85 70% | Oldboy (2003) - Apr 14, 2020
"Tüm dünyada büyük bir övgüye nail olan Old Boy, üçte ikilik bölümü bilindik film kodlarını kullansa da son bölümü tamamıyla insana etkisinden uzun sür çıkılamayacak dakikalar yaşatıyor. Çaresizlik, etik, ahlak, pişmanlık her bir duygu ayrı ayrı bize saldırarak şoklar yaşatıyor."
|
85 70% | Modern Times (1936) - Apr 14, 2020
"Charlie Chaplin'in dünyanın dönüşümü ve bu dönüşümü sırasında vahşi kapitalizmin fakiri ezip daha fakirleştirirken, zengini daha da zengin ederek bireyin işleyen çarklar altından ezildiğini gösteren efsane filmi."
|
80 40% | Downfall (2004) - Apr 14, 2020
"Azılı katil ve hasta ruhlu bir adamın, dünyayı nasıl bir cehenneme çevirdikten sonraki son anları. Kötülüğün ve kötü insanların yaptıkları hiçbir şeyin yanlarına kalmayacağı ve bunlarla acınası bir sona gideceklerinin birer kısa özeti."
|
85 70% | Into the Wild (2007) - Apr 14, 2020
"Hayatın rutinliğinden bunalan ve yeni bir yaşamın kapısını aramak isteyen karakterimiz, kendine dayatılan ve yıllardır gelene haline gelmiş boğucu her şeyi reddetmesi gerçek özgürlüğün tanımını yapıyor bir bakıma."
|
75 20% | Pulp Fiction (1994) - Apr 14, 2020
"Quentine Tarantino'nun başyapıtı olarak gösterilen film, klasik anlatının dışında parçalı bir anlatıda seyretse de hikayenin temel parçalarını tam olarak taşıyamadığı için benim açımdan zayıf olan bir film. Hatta Tarantino'nun en zayıf filmi olduğunu söyleyebilirim."
|