N3kr0M@nX3r

n3kr0mnx3r
Movie Buff - 293 Film Ratings
Member Since: 07 Jul 2006
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

64 31% Skyfall (2012) - Rated 20 Jan 2013
"Huge disappointment. The film is a thematic mess of New vs. Old which decidedly falls on the Old side. Sliva is a terrible villain with no major backstory and is never shown that he's capable. Rogue agent worked better in Goldeneye. It was frustrating at times to watch with how incompetent everyone is in this movie. At the end, we see a major regression with a squeezetoy secretary and old-school M. which is a huge step back for the series. Fire Purvis & Wade already."
71 46% Solaris (2002) - Rated 20 Jan 2013
75 55% The Avengers (2012) - Rated 20 Jan 2013
69 38% Cloverfield (2008) - Rated 20 Jan 2013
77 59% Bill and Ted's Excellent Adventure (1989) - Rated 20 Jan 2013
73 50% 28 Weeks Later... (2007) - Rated 20 Jan 2013
90 92% District 9 (2009) - Rated 20 Jan 2013
90 92% The Prestige (2006) - Rated 20 Jan 2013
90 92% Children of Men (2006) - Rated 20 Jan 2013
86 84% Moon (2009) - Rated 20 Jan 2013