nanette

nanette
Movie Buff - 148 Film Ratings
Member Since: 14 Sep 2009
Location: Champaign, IL, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: librarian, knitter, crafter, ailurophile

more Recent Ratings

85 52% Once (2007) - Rated 14 Sep 2009
80 38% Ice Age: The Meltdown (2006) - Rated 14 Sep 2009
85 52% Memento (2001) - Rated 14 Sep 2009
85 52% Rain Man (1988) - Rated 14 Sep 2009
85 52% Uncle Buck (1989) - Rated 14 Sep 2009
70 17% Girl, Interrupted (1999) - Rated 14 Sep 2009
95 81% Spaceballs (1987) - Rated 14 Sep 2009
100 94% Clerks (1994) - Rated 14 Sep 2009
"I know most of this movie by heart."
95 81% Thelma & Louise (1991) - Rated 14 Sep 2009
80 38% Sex and the City (2008) - Rated 14 Sep 2009