nathan98000

nathan98000
Movie Buff - 330 Film Ratings
Member Since: 16 May 2013
Location: st louis, missouri, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

82 30% Murder on the Orient Express (2017) - Rated 28 Jan 2024
82 30% Valhalla Rising (2010) - Rated 10 Mar 2023
20 0% Legion of Super-Heroes (2023) - Rated 06 Mar 2023
"Extremely lazy trope-heavy writing. Braniac 5 is dumb. The contrived romance is dumb. The "twist" is predictable."
86 56% The Lego Movie (2014) - Rated 11 Aug 2019
50 2% Flash Point (2007) - Rated 02 Jun 2018
94 89% Contagion (2011) - Rated 19 May 2018
87 62% Zootopia (2016) - Rated 06 Aug 2016
85 49% Suicide Squad (2016) - Rated 06 Aug 2016
82 30% 40 Days and 40 Nights (2002) - Rated 07 Jan 2016
84 42% Heathers (1989) - Rated 07 Jan 2016