nialljd

nialljd
Flick Fan - 46 Film Ratings
Member Since: 13 Jun 2015
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

82 64% In Bruges (2008) - Rated 14 Mar 2020
79 41% Hunt for the Wilderpeople (2016) - Rated 14 Mar 2020
92 96% Parasite (2019) - Rated 14 Mar 2020
91 94% Keanu (2016) - Rated 31 Mar 2018
73 23% The Revenant (2015) - Rated 06 Jan 2017
83 73% Dope (2015) - Rated 05 Jan 2017
73 23% V for Vendetta (2006) - Rated 11 Dec 2016
"Admittedly the film was gripping. If I had seen this before the advent of 'Anonymous', I expect that it would have been more enjoyable. I couldn't shake the association between V and the cringe-worthy few who have since tried to emulate him."
93 98% Intouchables (2011) - Rated 09 Dec 2016
84 80% The Wolf of Wall Street (2013) - Rated 27 Nov 2016
81 55% Django Unchained (2012) - Rated 27 Nov 2016