Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
nickv

Celluloid Junkie - 4321 Film Ratings

Member Since: Aug 31, 2011

Location: Canberra, ACT, Australia

Bio: 30 year old film addict from Australia. Can't stay away from the seasonal festivals.

I don't log in sports DVD's or stand-up.

Only use this site for ratings, but all reviews are at https://letterboxd.com/nickvass/
more Recent Ratings
66 49% Howl's Moving Castle (2004) - Apr 08, 2020
71 65% The Rite (1969) - Apr 08, 2020
56 26% Our Daily Bread (1934) - Apr 07, 2020
65 46% 55 Days at Peking (1963) - Apr 06, 2020
72 68% Never Rarely Sometimes Always (2020) - Apr 05, 2020
69 58% India Song (1975) - Apr 05, 2020
46 15% Turner & Hooch (1989) - Apr 04, 2020
93 99% Boogie Nights (1997) - Apr 03, 2020
65 46% House of Flying Daggers (2004) - Apr 03, 2020
74 75% The Pope of Greenwich Village (1984) - Apr 02, 2020