noydb15

noydb15
Movie Buff - 131 Film Ratings
Member Since: 21 Jan 2016
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Rankings are biased slightly upwards because I generally only see movies I expect to enjoy

more Recent Ratings

87 63% 20th Century Women (2016) - Rated 10 Mar 2017
93 85% Moonlight (2016) - Rated 10 Mar 2017
86 58% Arrival (2016) - Rated 10 Jan 2017
89 71% Manchester by the Sea (2016) - Rated 10 Jan 2017
81 41% The Accountant (2016) - Rated 10 Jan 2017
91 78% Boyhood (2014) - Rated 07 Jan 2017
84 50% Fences (2016) - Rated 03 Jan 2017
73 19% Sully (2016) - Rated 28 Dec 2016
87 63% Into the Wild (2007) - Rated 08 Oct 2016
88 66% Dazed and Confused (1993) - Rated 08 Oct 2016