nunorelvao

nunorelvao
Flick Fan - 10 Film Ratings
Member Since: 05 Jul 2011
Location: Louriçal, Portugal
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

95 95% Mission: Impossible III (2006) - Rated 05 Jul 2011
"Actually i compare all IM's to 007, but think that this is way better than a James Bond tittle with overral better actions scennes and this MI 3 is way better."
65 25% Ali G Indahouse (2002) - Rated 05 Jul 2011
"Funny with some political ... uhmmm.. thinghies!!!!"
75 35% The Shining (1980) - Rated 05 Jul 2011
40 5% Bubble Boy (2001) - Rated 05 Jul 2011
90 75% A.I. Artificial Intelligence (2001) - Rated 05 Jul 2011
"In Sci-Fi genre it has excelent FX and story, as a Drama it is a trully emotional story that will touch every heart... It isn't better 'in my opinion', just because it has some long and paused scenes..."
90 75% Raiders of the Lost Ark (1981) - Rated 05 Jul 2011
90 75% Aliens (1986) - Rated 05 Jul 2011
60 15% Doom (2005) - Rated 05 Jul 2011
88 55% The Sixth Sense (1999) - Rated 05 Jul 2011
80 45% Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000) - Rated 05 Jul 2011