We use cookies to improve your browsing experience on this site, show targeted ads, analyze traffic, and understand where our audiences come from. To learn more, read our Privacy Policy or contact us with any questions.
login | register
0 film ratings

papajohn

Flick Fan - 83 Film Ratings

Member Since: Aug 15, 2020

Bio: 100 - i probably won’t rate anything 100%. Be realistic.
99-90 - top notch, must-watch
89-76 - decent enough. You probably should watch it.
75-64 - flawed, but ok. I reluctantly recommend
63-60 - slightly above mediocre.
59-45 - not good, but not bad. No recommendation, though.
44-0 - stay away from it.

more Recent Ratings

Check out papajohn's...

97 97% The Shawshank Redemption (1994) - Nov 15, 2020
96 95% The Usual Suspects (1995) - Nov 15, 2020
84 70% O Brother, Where Art Thou? (2000) - Nov 12, 2020
51 23% 6 Underground (2019) - Nov 12, 2020
91 83% Ocean's Eleven (2001) - Nov 12, 2020
91 83% Community (2009) - Nov 10, 2020
74 54% X-Men (2000) - Nov 08, 2020
85 74% Stranger Things (2016) - Nov 08, 2020
75 56% Kingsman: The Secret Service (2015) - Nov 03, 2020
73 50% Clash of the Titans (1981) - Nov 02, 2020