Paradoxombie

paradoxombie
Flick Fan - 19 Film Ratings
Member Since: 16 Jun 2006
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

60 2% Elf (2003) - Rated 14 Aug 2007
"Too much children's story, not enough humor"
73 28% Nausicaä of the Valley of the Wind (1984) - Rated 14 Aug 2007
"Good animation. Immaginitive world. Plot didn't live up to my expectations and dragged the rest down"
67 18% Madagascar (2005) - Rated 14 Aug 2007
"decent humor, weak plot"
90 84% The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) - Rated 14 Aug 2007
"Perhaps the greatest adventure ever made"
92 92% Austin Powers in Goldmember (2002) - Rated 14 Aug 2007
"Very funny"
82 47% I, Robot (2004) - Rated 14 Aug 2007
"decent action, interesting sci-fi, but nothing mindblowing."
90 84% The Incredibles (2004) - Rated 14 Aug 2007
"Great action and comedy, Great for all ages(including teens)"
86 71% Panic Room (2002) - Rated 14 Aug 2007
"Hitchcockian suspense and plot. Clever and immersive. Stylish cinematography trademark of Fincher"
85 60% Gangs of New York (2002) - Rated 14 Aug 2007
"good action, scorsese worthy plot, nice acting all around"
85 60% Batman Begins (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Best Superhero Film as of it's release"