paulalouisem

paulalouisem
Flick Fan - 67 Film Ratings
Member Since: 22 Apr 2015
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

75 11% Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker (2019) - Rated 25 Apr 2020
"Disappoint end to a saga"
90 79% Pride & Prejudice (2005) - Rated 25 Apr 2020
85 42% Emma. (2020) - Rated 25 Apr 2020
"Lovely movie, soundtrack is amazing, wonderful pace. Leading man, not so hot."
60 0% Ophelia (2018) - Rated 25 Apr 2020
"It was aesthetically pleasing, the movie was so lovely to look at, and Daisy Ridley was beautiful. Unfortunately, the story was disjointed, the lines were bad, and the ending was like a high school play."
80 22% Logan (2017) - Rated 19 Mar 2019
89 70% First Man (2018) - Rated 19 Mar 2019
80 22% Captain Marvel (2019) - Rated 19 Mar 2019
85 42% Lady Bird (2017) - Rated 17 Feb 2019
83 32% The Breakfast Club (1985) - Rated 17 Feb 2019
89 70% The Prestige (2006) - Rated 17 Feb 2019