Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
plynthe

Movie Buff - 305 Film Ratings

Member Since: Jan 12, 2018

Location: Los Angeles, CA, USA

more Recent Ratings
87 40% Serial (1980) - Mar 30, 2020
94 77% Girlfriends (1978) - Mar 14, 2020
91 64% Bacurau (2019) - Mar 14, 2020
78 17% First Cow (2019) - Mar 10, 2020
78 17% Seberg (2019) - Mar 07, 2020
94 77% Come and See (1985) - Mar 06, 2020
"If you hate real animal stuff in movies you won't love when a cow is machine-gunned. "
100 94% Happiness (1998) - Mar 05, 2020
89 52% Cruising (1980) - Mar 01, 2020
92 69% I Was at Home, But (2019) - Mar 01, 2020
98 88% Alphaville (1965) - Feb 25, 2020