popthief

popthief
Movie Buff - 223 Film Ratings
Member Since: 16 Dec 2018
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I appreciate movies which get to the heart of what makes us human, regardless of medium or realism

more Recent Ratings

90 90% The Wolf of Wall Street (2013) - Rated 16 Dec 2018
90 90% 5 Centimeters per Second (2007) - Rated 16 Dec 2018
50 6% Nick and Norah's Infinite Playlist (2008) - Rated 16 Dec 2018
80 70% Mary and Max (2009) - Rated 16 Dec 2018
80 70% Hugo (2011) - Rated 16 Dec 2018
70 38% The Amazing Spider-Man (2012) - Rated 16 Dec 2018
50 6% Black Swan (2010) - Rated 16 Dec 2018
80 70% Source Code (2011) - Rated 16 Dec 2018
80 70% WALL·E (2008) - Rated 16 Dec 2018
70 38% The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) - Rated 16 Dec 2018