PunchoVilla

punchovilla
Flick Fan - 16 Film Ratings
Member Since: 04 Jul 2021
Location: Ohio, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

82 71% Everything Everywhere All at Once (2022) - Rated 22 Sep 2022
"Fun but hamfisted meaning. Almost a really great movie instead of just a very good"
77 56% The Nightmare Before Christmas (1993) - Rated 26 Jul 2021
"Made even better with cumtown bits"
55 21% Prometheus (2012) - Rated 26 Jul 2021
"Not as bad on a second rewatch as the critical reviews were on release but still very shallow scifi"
75 46% Bad Lieutenant (1992) - Rated 26 Jul 2021
"I can never stay awake for this whole movie so i still don't know how it ends but it's good enough that i keep trying to watch it"
81 65% Trainspotting (1996) - Rated 26 Jul 2021
39 9% Nitro Circus: The Movie (2012) - Rated 26 Jul 2021
"Definitely not as good as the TV show, feels like one giant ad with a ham fisted narrative. Couldn't make up its mind between movie, advertisement, or skate video and ended up being none. Stunts were awesome but this could be 45m-1hr without the filler"
69 34% I, Robot (2004) - Rated 26 Jul 2021
45 15% The Goonies (1985) - Rated 26 Jul 2021
88 84% Fargo (1996) - Rated 26 Jul 2021
71 40% Tangled (2010) - Rated 26 Jul 2021