rasselas

rasselas
Movie Buff - 206 Film Ratings
Member Since: 11 Jul 2016
Location: UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Like a good film. Don\'t like worthy art house moral one-upmanship stuff.

more Recent Ratings

72 74% Total Recall (1990) - Rated 12 Jul 2016
67 65% The Fifth Element (1997) - Rated 12 Jul 2016
71 71% The Natural (1984) - Rated 12 Jul 2016
55 28% Men in Black (1997) - Rated 12 Jul 2016
26 3% Metropolis (1927) - Rated 12 Jul 2016
51 19% Schindler's List (1993) - Rated 12 Jul 2016
65 61% Room (2015) - Rated 12 Jul 2016
77 91% A Matter of Life and Death (1946) - Rated 12 Jul 2016
73 79% Charade (1963) - Rated 12 Jul 2016
60 44% The Meaning of Life (1983) - Rated 12 Jul 2016