We use cookies to improve your browsing experience on this site, show targeted ads, analyze traffic, and understand where our audiences come from. To learn more, read our Privacy Policy or contact us with any questions.
login | register
0 film ratings
resinh

Movie Buff - 269 Film Ratings

Member Since: Dec 10, 2019

Location: USA

more Recent Ratings
85 74% The Call (2020) - Apr 01, 2021
80 61% Run Hide Fight (2021) - Mar 30, 2021
"great non stop action and suspense!"
69 24% Ready or Not (2019) - Mar 26, 2021
70 33% Death of a Vlogger (2019) - Mar 26, 2021
70 33% The Night Eats The World (2018) - Mar 25, 2021
80 61% Bliss (2021) - Mar 25, 2021
80 61% Area 51 (2015) - Mar 12, 2021
"one of the most intense movies i've ever seen. Amazing what a big budget lets you do with found footage. An absolute blast 8/10 . Highly recommended for found footage/ paranormal activity, and sci fi fans!"
71 39% Frankenstein's Army (2013) - Mar 12, 2021
"wow. Found footage war movie with a budget. Loved the crazy creations!"
66 18% Rorschach (2015) - Mar 11, 2021
"well done and pretty creepy but unforunately not many scares or a satifsying ending"
66 18% The Visit (2015) - Mar 11, 2021
"wow. creeeeeepy"