rgillam

rgillam
Flick Fan - 11 Film Ratings
Member Since: 27 Jan 2019
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

85 90% Interstellar (2014) - Rated 27 Jan 2019
"solid endings are rate in sci fi. you can build up such wonderful or exciting wildly different realities, bringing it in for a landing can be dicey. great movie, turbulence in the close."
80 45% The Bourne Identity (2002) - Rated 27 Jan 2019
84 72% Braveheart (1995) - Rated 27 Jan 2019
85 90% Alien (1979) - Rated 27 Jan 2019
84 72% Back to the Future (1985) - Rated 27 Jan 2019
80 45% Children of Men (2006) - Rated 27 Jan 2019
72 22% Minority Report (2002) - Rated 27 Jan 2019
68 13% Jurassic Park (1993) - Rated 27 Jan 2019
75 31% The Meaning of Life (1983) - Rated 27 Jan 2019
81 59% The Incredibles (2004) - Rated 27 Jan 2019