rhaiger

rhaiger
Flick Fan - 45 Film Ratings
Member Since: 04 Sep 2006
Location: Brazil
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

90 25% The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005) - Rated 14 Aug 2007
"The old british comedy stile, remembers Monty Python's stile... Lots of fun with some very concrete scientifical bases..."
100 64% Elf (2003) - Rated 14 Aug 2007
"Will Ferrell is one of the best comedy actors nowadays. You just can't stop laughing with his improvisations."
100 64% The Last Samurai (2003) - Rated 14 Aug 2007
"Pretty good film, teaching us a lot of beautiful things about the japanese culture."
100 64% Planet of the Apes (2001) - Rated 14 Aug 2007
"Great story, amazing film."
100 64% The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) - Rated 14 Aug 2007
"The best trilogy and the most amazing epic of all time, in memory of the best writer of all time."
80 14% Mr. and Mrs. Smith (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Great films, lots of fun but very cliche at sometimes..."
100 64% The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) - Rated 14 Aug 2007
"The most amazing trilogy and epic story of all time, in memory of one of the best writer as well."
80 14% Madagascar (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Funny..."
100 64% The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) - Rated 14 Aug 2007
"The best epic story and trilogy film of all time, in memory of one of the most amazing writers of all time as well..."
90 25% The Passion of the Christ (2004) - Rated 14 Aug 2007
"A great film, very sad, touching and realistic."