Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
rosensha

Flick Fan - 71 Film Ratings

Member Since: Apr 17, 2017

Location: Israel

Bio: I\'m a computer science student, a big fan of cinema and films. I mostly love fantasy and comedies but I enjoy quality drama as well. My favorite directors include Quentin Tarantino, Stanley Kubrick, Steven Spielberg, Christopher Nolan and Peter Jackson.
more Recent Ratings
Check out rosensha's...
88 66% Arrival (2016) - Apr 17, 2017
83 57% Django Unchained (2012) - Apr 17, 2017
89 69% Sing Street (2016) - Apr 17, 2017
75 42% Frozen (2013) - Apr 17, 2017
90 70% O Brother, Where Art Thou? (2000) - Apr 17, 2017
95 83% The Big Lebowski (1998) - Apr 17, 2017
90 70% No Country for Old Men (2007) - Apr 17, 2017
60 22% RoboCop (1987) - Apr 17, 2017
40 5% Hancock (2008) - Apr 17, 2017
55 19% The Village (2004) - Apr 17, 2017